Виведення смаку на новий рівень

ЩОБ ОТРИМАТИ ВІДМІННИЙ СМАК, ЗВЕРТАЙТЕ УВАГУ НА ДЕТАЛІ

Деталі — це те, що відрізняє «просто їжу» від незабутньої. Для цього вам потрібна досконалість у кожному кроці, від вибору інгредієнтів до подачі страви. З нашими приладами та вашими навичками ми можемо зробити навіть найгрубіший шмат м'яса ніжним та перетворити шоколадні тістечка на десерт, що тане у роті.

Крок 1: Інгредієнти

Розуміючи, звідки походить їжа, та зосереджуючись на цих джерелах, ви можете відкрити для себе найсмачніші, найздоровіші та найстійкіші шляхи виведення смаку на новий рівень. Ми дивимось за межі кухні та починаємо із істинного джерела. З ґрунту та клімату, в яких вирощуються ваші фрукти та овочі. Та способу життя тварин, що забезпечують для вас м'ясні та молочні продукти.

Дві половинки авокадо

Краще менше, але якісніше

Надзвичайний смак починається задовго до того, як ви почнете готувати. Вибираючи інгредієнти, надавайте перевагу якості, а не кількості, аби отримати смачніші та здоровіші страви. Наприклад, помідори, вирощені на відкритому ґрунті, містять удвічі більше вітаміну С, ніж тепличні. І вони містять набагато більше антиоксидантів, що відповідають за смак та аромат. Тому, аби ваші страви смакували якнайкраще, вибирайте якісні інгредієнти.

Салат-латук в скляному кубі, що демонструє компонент «джерело» концепції виведення смаку на новий рівень.

Відкрийте для себе справжній смак

Навіть ще кілька десятиліть тому продукти мали абсолютно інший смак. Особливо до зростання обсягів використання штучних смакових добавок. «Source» (Джерело), наша перша серія «Tasteology», досліджує цей феномен. Ми розпитали про цю проблему відомого автора Марка Шатцкера. Його висновки допоможуть нам дізнатися, як цінувати справжній смак продуктів, що важливо враховувати під час вибору інгредієнтів.

Шеф-кухар, що спеціалізується на м'ясі, Людвіг Маурер та корова вагю
Раді познайомитися

Шеф-кухар, що спеціалізується на м'ясі, Людвіг Маурер також є заводчиком корів породи вагю

НАШІ ПРОДУКТИ — ЦЕ ТЕ, ЩО ВОНИ ЇДЯТЬ

Існує прислів'я: «Ми — це те, що ми їмо». Те саме стосується і продуктів. Наприклад, на високоякісних ґрунтах виростають ягоди, які є більш поживними та довше залишаються свіжими, ніж на виснажених ґрунтах. Спосіб життя нашої молочної та м'ясної худоби також впливає на смак. Те, харчується корова травою чи зерном, впливає на смак яловичини. Два стейки також матимуть різну мармуровість та різні рівні вмісту вітамінів, мінералів та кислот.

КРОК 2: ОХОЛОДЖЕННЯ

Належне охолодження покращує смак ваших страв ще до того, як ви почнете готувати. Фрукти смакують так, ніби щойно зірвані з дерева, м’ясо завжди ніжне, а страви, що залишились, такі ж смачні, як і щойно приготовлені. Розуміння зберігання продуктів може гарантувати максимальний смак продукту. Таким чином, можна вивести смак на новий рівень як до, так і після приготування.

Свіжий листовий салат

Нехай свіжі продукти залишаються свіжими

Свіжі фрукти та овочі містять, головним чином, воду, при чому стінки їхніх клітин утримують вологу та смак. Коли температура недостатньо низька, ці стінки клітин розриваються, що призводить до втрати смаку та текстури. Деякі види продуктів залишаються свіжішими при нижчих температурах, ніж інші. Такі інгредієнти, як зелень та коренеплоди, зберігають оптимальну свіжість при 0°C, інші продукти слід зберігати при температурі від 2°C до 5°C.

Шматок льоду з охолодженими інгредієнтами всередині, що представляє елемент Chill (Охолодження) «Виведення смаку на новий рівень»

Етика смаку

Дізнайтеся, як витрачати менше та знайти винахідливі та смачні шляхи використання залишків. Chill (Охолодження), наша друга серія Tasteology, вивчає забутий досвід зберігання. Оскільки краще охолодження означає смачніші продукти. Наші експерти розкриють вам найкращі поради для збереження тривалої свіжості.

демонстрація того, як зберігання інгредієнтів окремо допоможе їм залишатися свіжими

КРАЩЕ ЗБЕРІГАННЯ, МЕНШЕ ВІДХОДІВ

Належне зберігання продуктів також знижує кількість відходів. 61% продуктів, які ви викидаєте, можна було б зберегти завдяки належному зберіганню. Простим способом зниження кількості відходів є оптимізація місця зберігання кожного інгредієнта. Температура на різних полицях холодильника є різною. Тому якщо зберігати кожен інгредієнт в ідеальному для нього місці, суттєво зменшиться кількість продуктів, які ви викидаєте.

Охолодження з ProFresh

Захищає аромат та довше зберігає продукти свіжими

Холодильник-морозильник ProFresh

Збережіть натуральний аромат

Наші прилади серії ProFresh Plus забезпечують найгнучкіший спосіб зберігання у холодильнику-морозильнику, аби ваші продукти якомога довше залишалися свіжими. ProFresh не лише захищає смак продуктів, він також зберігає їхній натуральний аромат. Тому ваші продукти завжди матимуть найкращий смак та аромат.

При неправильному зберіганні ви втрачаєте смак продукту

Людвіг Маурер

Заводчик корів породи вагю та шеф-кухар

Дві заморожені риби

Заморозьте свіжість

Деякі інгредієнти залишаються найсвіжішими, коли вони заморожені, але лише за умови, що вони заморожені правильно. Під час повільного заморожування створюються великі кристали льоду, які можуть зруйнувати природну текстуру та смак. Наша технологія TwinTech® використовує швидке заморожування, забезпечуючи активну циркуляцію сухого холодного повітря, що запобігає такому руйнуванню. Тому інгредієнти зберігаються довше та смакують краще.

Чи знаєте ви?

Свіжа спаржа, що зберегла свій колір завдяки належному охолодженню

Понад 75% сімей не встановлюють правильну температуру в холодильниках. Це призводить до втрати смаку і текстури продуктів ще до того, як ви починаєте їх готувати.

У холодильній і морозильній камерах більшості холодильників циркулює одне й те саме повітря, через що в кожній камері погіршуються параметри температури та вологості.

Крок 3: Тепло

Розуміння того, чому тепло створює смак та текстуру, допомагає розкрити потенціал кожного інгредієнта. Під час готування створюється смак за рахунок розщеплення великих молекул на менші та вивільнення смаку, прихованого в них. Дізнайтеся як різні методи нагрівання — від індукційного нагрівання до пари і готування методом «sous vide» — вивільняють смачні аромати та виводять смак на новий рівень у кожній страві.

Вишукана страва з м’яса і овочів для гурманів

РОЗУМІННЯ ТЕПЛА

Для результатів, які дійсно виводять смак на новий рівень, потрібно розуміти тепло на молекулярному рівні. Ідеальний стейк має чудовий смак завдяки реакції між амінокислотами та цукрами при 130°C. Але при вищій температурі молекули починають «тікати», прихоплюючи з собою смак та текстуру. Найкращий овочевий гарнір вимагає достатнього тепла для розриву стінок клітин, які містять аромат, не даючи їм випаруватись у повітря.

Полум'я в скляному кубі, що демонструє теплову складову концепції виведення смаку на новий рівень.

Майстер-клас з тепла

Опанування нагрівання є ключем до створення смачніших страв, але що це означає для вас і ваших способів готування? Наш експерт Tasteology Каталіна Велес досліджує історичні корені пари та приготування при низькій температурі. І наскільки це важливо для захисту смаку та поживних речовин продуктів, які ви готуєте вдома.

Готування їжі у сковорідці вок на індукційній варильній поверхні AEG

Утримайте смак продукту за допомогою індукції

Індукційні варильні поверхні забезпечують точний контроль та розподіл тепла для перетворення смаку. По мірі приготування стейку його білкові волокна стискаються та вивільняють сік, поживні речовини й аромат. Переміщення його з високого до низького рівня нагрівання дозволяє розслабити ці волокна, утримуючи всередині смачний сік. Щоб отримати найкращий результат, перевертайте стейк кожні 15 секунд, а не кожні декілька хвилин. Внутрішнє тепло стейка забезпечує краще приготування, ніж тепло, що його оточує.

Вечеря з приготовленим на решітці стейком на дерев'яній дошці
MaxiSense® Combi

Ідеальний вибір для страв, під час приготування яких кожна секунда та кожен градус має значення.

Індукційна варильна поверхня MaxiSense Combi з планча-грилем

Повна свобода в приготуванні їжі

Розкрийте ще більше свою творчість завдяки гнучкості та точності MaxiSense® Combi. Вона використовує індукційну технологію для більш швидкого нагрівання, на газовій чи електричній варильній поверхні. А точне регулювання температури дозволяє миттєво перейти від обсмажування до повільного кипіння під час готування.

Найкраще тепло — пара

Готування на парі стає все більш популярним, оскільки вона лагідно захищає молекули продуктів. Ваша страва не піддається занадто високій температурі, що блокує смак. Додаткова вологість також перешкоджає випаровуванню вологи. Зверху утворюється хрумка скоринка, а внутрішня частина не буде сирою або пережареною. Тісто піднімається швидше та рівномірніше. Крім того, завдяки кращій карамелізації поверхні тіста щоразу з’являється смачна товста скоринка.

Приготування на парі зберігає продукти у найкращій, найчистішій формі...

Каталіна Велес

Шеф-кухар на ТБ

Ряд інгредієнтів у вакуумних герметичних пакетах

Витончене готування «sous vide»

Можливо, найкращим методом готування, який слід опанувати, є готування методом «sous vide». При цьому використовуються пластикові вакуумні герметичні пакети та водяна баня для утримання всередині вологи, аромату, поживних речовин та смаку кожного інгредієнта. Регулюючи температуру з точністю до градуса, ви отримуєте неперевершений контроль над ступенем готовності та майже ідеальну відтворюваність.

Порівняння, що показує переваги приготування качиної грудки методом «sous vide»
ProCombi® Plus

Просто помістіть продукти в герметичний пакет, покладіть його в духову шафу та насолоджуйтеся.

Просте готування «sous vide»

Техніка приготування «sous vide» використовує вакуумні герметичні пакети для насичення інгредієнтів смаком та збереження вологи. Температура підтримується з точністю до половини градуса. З ProCombi® Plus приготування методом «sous vide» надзвичайно просте. Тому ви можете гарантувати неперевершені результати щоразу.

Чи знаєте ви?

Спаржа і лимон

Молекули води проводять тепло набагато швидше, ніж повітря, тому пара при температурі 100°C розподіляє тепло на такому ж рівні, що й гаряче повітря при температурі 600°C.

Варіння овочів призводить до втрати 70% вітаміну C, а приготування на парі знижує вміст вітаміну C лише на 40%.

КРОК 4: ДОСВІД

Усі наші почуття можуть доповнювати смак. Тому, навіть коли ви закінчили готування, розуміння того, як вигляд, звуки та тактильні відчуття впливають на смак, може допомогти продовжувати розвивати смак далі на всьому шляху до столу.

Смачний та соковитий стейк, ідеально приготовлений з використанням пари

Смак і вигляд

Їжа смакує краще, якщо має бездоганний колір. Саме тому ми любимо ідеально рожевий стейк та хліб із золотаво-коричневою скоринкою. Ніжне тепло пари захищає страву, тому ці яскраві кольори не втрачаються. Те, як подається страва, також підсилює смак. Круглі тарілки підкреслюють солодкий смак, а чорні з гострими кутами — гострі страви. І завжди розміщуйте страву в центрі тарілки, щоб підсилити смак.

Ряд столових приборів, тарілок та продуктів в прозорому ящику, що демонструють складову досвіду концепції виведення смаку на новий рівень.
Приготування на парі зберігає кольори

Дослідження експериментальної психології свідчать про те, що ми сприймаємо яскравіше забарвлені фрукти та овочі свіжішими та смачнішими

Бенкет для органів чуття

У сприйнятті їжі приймають участь всі органи чуття. Щоб допомогти створити страви, які будуть задовольняти всі вимоги, наш експерт Tasteology Чарльз Спенс досліджує візуальні органи чуття. Як колір і форма впливають на смак страви. І чому Instagram пробуджує наші смакові рецептори.

Стильна кухня

Смак і звуки

Фонові звуки та музика в кухні можуть вплинути на смак страви. Високі тони підсилюють солодкі або кислі смаки, в той час як низькі тони посилюють гіркі смаки або смаки умамі. Музика такої самої гучності, що й розмова, може також зробити страву приємнішою. Завдяки тихій роботі витяжки на кухні, ви можете відчути справжній вплив звуку на ваші смакові рецептори.

Зображення, що показує зв’язок між звуками та враженнями і смаком страви
Заповніть тишу

Завдяки майже безшумній роботі витяжки ви зможете поставити в кухні ідеальну мелодію, що збільшить насолоду від страви.

Шоколадний пудинг, приготовлений з використанням пари для ідеальної текстури

Смак і дотик

Те, як ми відчуваємо страву, кусаючи її, суттєво впливає на смак — від м'якості стейку до вологості шоколадного торту. Лагідне тепло пари або готування їжі у вакуумі «sous vide» — найкращий спосіб отримати ідеальну текстуру страви. Навіть відчуття столових приборів у руці може мати значення. Важчі столові прибори підвищують якість м'яса. А форма та вага келиха змінюють смак вашого напою.

Чим більш насиченим є колір, тим інтенсивнішим може бути смак.

Професор Чарльз Спенс

Оксфордський університет

Чи знаєте ви?

Кришталево прозорий келих для вина, підвішений у кубі

Доведено, що біле вино смакує найкраще в синьому або червоному інтер'єрі.

Форма келиха може визначити, як ми сприймаємо якість страв та напоїв.

Виведення смаку на новий рівень зводиться до пристрасті, відданості та розуміння кожного кроку процесу приготування їжі. Починаючи від вибору найкращих інгредієнтів, їхнього ідеального зберігання, нагрівання для отримання оптимального смаку і до подачі та оточення.

Тепер, коли ви знаєте, як відточити деталі, настав час насолодитися результатом.